Accés al contingut
Accés al menú de la secció

 Generalitat de Catalunya - www.gencat.cat

 

Jornada sobre l'hospitalització psiquiàtrica en l'àmbit metropolità 21 i 22 de Juny de 2005

 
 
 
 

1. Documentació de referència


 
 
 
 

1.2-Documents de referència de la Jornada

 
 
 
 

1.3-Membres del grup Tècnic

Grup tècnic permanent

Nom

Entitat

Tf.

e- mail

Anna Ballesteros

CSB – Corporació

932 594 118

aballesteros@catsalut.net

Jaume Estany

CSB – Corporació

932 594 109

jestany@catsalut.net

Josep Fàbregas

CPB /FORUM

934 189 193

jfabregas@cpbssm.org

Mont-serrat Grané

CatSalut

934 058 681

mgrane@catsalut.net

Alfons Icart

F. Orienta

936 384 364

a.icart@fundacioorienta.com

Esther Jordà

CSB

932 594 137

esjorda@catsalut.net

Anna Carol Perez

CSB

932 594 111

acperez@catsalut.net

Joan Vegué

CPB

934 592 492

jvegue@cpsssm.org

Roser Vicente

CatSalut

934 038 585

rvicente@catsalut.net

Lluís Espinosa

CSB – Corporació

932 594 118

lespinosa@catsalut.net

 
 
 
 

1.4-Membres del grup Organitzador

 

 

Comitè Organitzador

Enric Àlvarez

H. Sant Pau

932 919 186

ealvarezm@hsp.santpau.es

Josep Ballester

Germanes Sagrat Cor

 

jballester@hsrafael.com

Antoni Bulbena

IMAS

932 483 175

abulbena@imas.imim.es

Miquel Casas

H. Valle d’Hebron

934 894 294

mcasas@vhebron.net

Josep Farrés

IMAS

932 483 274

jfarres@imas.imim.es

Angel Gil

Benestar i Família

934 831 084

sgpia.icass.benestar@gencat.cat

Guillem Homet

C.T. Maresme

937 690 201

guillemhomet@comb.es

direccio-medica@ctm-salutmental.com

Francisco de Asís Jové

H. Valle d’Hebron

934 894 524

fajove@vhebron.net

Paloma Lago

FORUM

934 141 799

forum@uch.es

Cristina Molina

Dep. Salut

934 038 682

cmolina@catsalut.net

Josep Ramos

Sant Joan de Déu

936 002 665

jramos@sjd-ssm.com

Manuel Valdés

H. Clínic

932 275 477

mvaldes@clinic.ub.es

Josep Mª Vinué

Diputació Barcelona

Gerència Torribera

934 628 900

vinuepj@diba.es


 
 
 
 

1.5-Membres del comité científic

 

 

Comité Científic

J. Angel Alda

Hosp. S.Joan de Déu

932 806 349

jalda@hsjdbcn.org

Enric Alvarez

H. Sant Pau

932 919 186

ealvarezm@hsp.santpau.es

Antoni Bulbena

IMAS

932 483 175

abulbena@imas.imim.es

Miquel Casas

H. Valle d’Hebron

934 894 294

mcasas@vhebron.net

Jaume Claret

CPB

934 882 142

jclaret@cpbssm.org

Fina Castro

H. Clínic IJ

932 275 600

jcastro@clinic.ub.es

Amaya Hervàs

Mutua Terrassa

937 365 050

32989ahz@comb.es

Guillem Homet

C.T. Maresme

937 690 201
ext. 1124 o 1120

guillemhomet@comb.es

direccio-medica@ctm-salutmental.com

Esther Lobo

Sant Joan de Déu, SSM

936 406 350

elobo@sjd-ssm.com

Lali Navarro

UCA- Benito Menni

936 402 400

uca@hsc-bmennibcn.org

Joan de Pablo

H. Clínic Adults

932 275 477

jdepablo@clinic.ub.es

Roser Perez Simó

 

647 465 247

5509rps@comb.es

Esther Rovira

Benestar i Familia

934 831 084

erovirac@gencat.cat

Pedro Roy

Cl. La Mercè

93 427 52 50

ufiss@hhscjmerced.com

Lluís San

H. Sant Rafael

932 112 508

629 736 820

12636lsm@comb.es



 

 

 
 
 
 

Documentació de la Jornada

Programa definitiu

Taula I.- Hospitalització d’Aguts



  Víctor Pérez / Lluïsa Lázaro
  Gemma Garcia
  Joan de Pablo

Taula II.- Hospitalització de Subaguts

  Josep Mª Vinué
  José A.Larraz
  Rosa Mª. del Valle
  Eulàlia Navarro

Ponència institucional

  Martí Masferrer
  M. Luisa de la Puente

Taula III.- Hospitalització parcial i d’altres alternatives innovadores

   Mont-serrat Grané
   Yolanda Osorio
   Amaya Hervàs
   Joan Vegué

Taula IV - Llarga estada hospitalària i equipaments residencials

  José Miguel Cebamanos
  Esther Lobo
  Josep Fàbregas
 Esther Rovira

Taula V.- Longitudinalitat, globalitat i continuïtat del procés assistencial

  Roser Pérez Simó
  Tina Ureña
  Marcel Ventura

Conclusions i recomanacions                                          

  Josep Ramos
  Esther Jorda
  Jaume Estany
   Lluis San




 


  
 
 
 
 

2-Hospitalització d'aguts

 
 
 
 

2.1-Membres del grup, identificació i adreça electrònica

 

AGUTS (coordinadors Lluis San / Fina Castro)

Consorci Terrassa

Joan Alberni

937 310 007

jalberni@csdt.es

S. Joan de Déu (IJ)

J. Angel Alda

932 806 349

jalda@hsjdbcn.org

HUV Hebron

Miquel Casas

934 894 294

mcasas@vhebron.net

H. Mataró

Josep Cañete

937 417 700

jcanete@csm.scs.es

Clínic (IJ)

Fina Castro

932 275 600

jcastro@clinic.ub.es

Parc Taulí

Gemma Garcia

937 458 351

ggarcia@cspt.es

UCA B. Menni

Josep Mª Illa

936 402 400

932 313 117

uca@hsc-bmennibcn.org

S.Joan de Déu SSM

Javier Jalvo

936 406 350 ext 2215

jjalvo@sjd-ssm.com

Torribera

Eduard Jové

934 628 900

jovebe@diba.es

URPI Clínic

Lluisa Lázaro

932 275 600

llazaro@clinic.ub.es

Bellvitge

José Manuel Menchón

932 607 659

jvallejo@csub.scs.es

IMAS - IMPU

Ana Merino

932 749 545

amerino@imas.imim.es

Clínic (adults)

Joan de Pablo

227 54 00 ext 2063

jdepablo@clinic.ub.es

URPI SJD

Montse Pamies

932806349

mpamies@hsjdbcn.org

Sant Pau

Víctor Perez

932 919 470 /9156

vperez@hsp.santpau.es

Granollers

Dr. Ramirez

938425035

hgg@hsc-bmennibcn.org

S. Rafael

Lluís San

932115808

12636lsm@comb.es

Mútua Terrassa

Pere A. Soler Insa

937 365 050

psiquiatria@mutuaterrassa.es

S. Gervasi

Susana Subirà

934170400

ssubira@fssbcn.org

Benito Menni

Lluisa Tiffon

936 402 400

agudos@hsc-bmennibcn.org

IMAS - Mar

Marta Torrens

932 483 175

mtorrens@imas.imim.es

Sagrat Cor Martorell

Javier Valls

937 752 200

hospital@hscjscormar.org

 
 
 
 

2.2-Documents de treball

 

 
 
 
 

3-Hospitalització de subaguts

 
 
 
 

3.1-Membres del grup, identificació i adreça electrònica

 

SUBAGUTS: Coordinadors: Jaume Claret, Lali Navarro, Pedro Roy

Mútua Terrassa

Maria Alberto

937 365 050

psiquiatria@mutuaterrassa.es

CT Lluria

Jaume Claret

934882142

jclaret@cpbssm.org

Sant Joan de Déu

F.Fernandez Carrillo

936 406 350

ext. 2261

ffernandez@sjd-ssm.com

IMAS - IMPU

Luís González Contreras

932749545

94875@imas.imim.es

Martorell

Jose A. Larraz

937 752 200

dirmedico@hscjscormar.org

Creu de Molers

Enrique del Moral

933 249 600

upps@sjd-ssm.com

BM- UCA

Lali Navarro

93.652.99.99

uca@hsc-bmennibcn.org

Benito Menni

Josep Mª Pigem

93.652.99.99

subagudos@hsc-bmennibcn.org

Cl. Mercè

Pedro Roy

93 427 52 50

ufiss@hhscjmerced.com

Sant Gervasi

R. Santamaria

934 170 400

csales@fssbcn.org

Torribera

Rosa Mª del Valle

934 628 900

delvallelr@diba.es

CT Arenys de Munt

Gabriel Elosegui

937 938 006

ctarenys@insertsoft.com

 
 
 
 

3.2-Documents de treball

 

 
 
 
 

4-Hospitalització parcial i altres alternatives d'hospitalització

 
 
 
 

4.1-Membres del grup, identificació i adreça electrònica

 

Grup de Treball sobre hospital de dia i d’altres fórmules innovadores

Coordinadors: Amaya Hervàs, Joan Vegué

HD. SJ Déu IJ

J.A. Alda

932 804 000

jalda@hsjdbcn.org

Torribera

Lourdes Ayllon

934 628 900

ayllonol@diba.es

HD CPB

J. Barba

934 189 193

jbarba@cpbssm.org

HD. Hospitalet

Clara Bosque

934 316 048

hdiahosp@hsc-bmennibcn.org

H. Dia Mataró

J. Cañete

937 582 826

jcanete@csm.scs.es

HD Clínic IJ

Fina Castro

932 275 600

jcastro@clinic.ub.es

HD Adolescents Sta. Coloma

Mª Jesus Larrauri

933 920 644

sdediego@fvb.es

FORUM

Marta Gallardo

934141799

forum@uch.es

HD Adoles Orienta

Mercè Gibert

936 384 364

hdia@fundacioorienta.com

HD Creu de Molers

Núria Tous

933.249.600

upps@sjd-ssm.com

HD Mútua T.

Amaya Hervàs

937 365 050
ext. 1124 o 1120

32989ahz@comb.es

H. Dia Mollet

Jan Izaguirre

935 797 033

jizaguirre@hsjdbcn.org

HD Hosp. del Mar

Artur Magaña

93 248 34 63

18165@imas.imim.es

HD Adolesc. Tauli

J. Moya

937 231 010

jmoya@cspt.es

HD Lluria

J.M Otin

934 592 492

jmotin@cpbssm.org

HD Baix Llobregat

Yolanda Osorio

934 731 462

yosorio@sjd-ssm.com

H. Clínic

Joan de Pablo

932275547

jdepablo@clinic.ub.es

ICS

Elena Puigdevall

932594338

epuigdevall.pbcn@ics.scs.es

CT Maresme

Ignasi Sànchez

937 610 962

hdia-maresme@ctm-salutmental.com

HD Granollers

Dra. Sarri

938611274

csmagran.coord@hsc-bmennibcn.org

Torribera

Anna Cristina Sierra

934 628 900

sierrraa@diba.es

HD adolescents St. Pere Claver

Assumpció Soriano

934 317 162

hdia@fhspereclaver.org

HD St. Pau

José Soriano

932 919 186

jsoriano@santpau.es

CPB

Joan Vegué

934 592 492

jvegue@cpbssm.org

 
 
 
 

4.2-Documents de treball

 

 
 
 
 

5-Llarga estada i equipaments residencials

 
 
 
 

5.1-Membres del grup, identificació i adreça electrònica

 

Llarga Estada / equipaments residencials

Coordinadors: J. Fàbregas, G. Homet, E. Lobo, R. Perez Simó

Creu Molers

Lola Aparicio

933 249 600

lola_aparicio@yahoo.es

Fundació SSBCN

Mercè Balcells

934 170 400

csales@fssbcn.org

Resid. ARPA

Can Pujado

Pedro Canut

936 568 002

arparesidencia@infonegocio.com

Benito Menni

J.Miguel Cebamanos

93.652.99.99

mille@hsc-bmennibcn.org

C.Formació i prev.

Jaume Clupes

937 553 605

jaume.clupes@cenforpre.org

Pi i Molist

Josep Clusa

934 200 258

jclusa@hsp.santpau.es

CSM S.Martí Sud

Belen Diaz

932 483 180

BDiaz@imas.imim.es

CPB

Josep Fàbregas

934 189 193

jfabregas@cpsssm.org

Serveis Personals

Carme Fortea

934 132 701

cfortea@mail.bcn.es

FORUM

Marta Gallardo

93 414 17 99

forum@uch.es

Septimania

Joaquim Gonzalez

932 174 040

pinel@copc.es

CT Maresme

Guillem Homet

935 555 554

guillemhomet@comb.es

direccio-medica@ctm-salutmental.com

SJD,SSM

Esther Lobo

936406350

elobo@sjd-ssm.com

IMAS

Carles Massip

932 749 545

92744@imas.imim.es

Septimania

Teresa Montlleo

932 174 040

cdesqueix@copc.es

Torribera

Abelinda Moron

934 628 900

moronna@diba.es

 

Roser Perez Simó

647.465.247

5509rps@comb.es

CHMental HG

Alicia Roig

932 195 154

csmahg1@asmhg.com

Benestar i Familia

Esther Rovira

934 831 084

erovirac@gencat.cat

Resid. Padua ATRA (Vilanova)

Joan Artur Sales

932 376 824

jasales@grupatra.org

Judith Sanjuan

932 376 824

jasales@grupatra.org

Res. Lluria

Eva Serrats

932 080 082

llarlluria@cpbssm.org

ARAPDIS

Roser Vega

934 154 617

assistencial@arapdis.org

CT Maresme

Marcel Ventura

937 938 006

venturam@ctm-salutmental.com

 
 
 
 

5.2-Documents de treball

 

 
 
 
 

6-Longitudinalitat, globalitat i continuïtat del procés assistencial

 
 
 
 

6.1-Membres del grup, identificació i adreça electrònica

 

Longitudinalitat, continuïtat, globalitat del procès assistencial

Coordinadors: Esther Lobo, Joan de Pablo, Guillem Homet, Roser Perez Simó

Enric Arqués

JOIA

93.452.04.67

enricarques@terra.es

Joaquim Balsera

SJD,SSM

649.94.92.20

jbakims@teleline.es

Albert Ferré

ADEMM

932170937

ademm2002@terra.com

Carles G. Ribera

IMAS

932483175

CGarciaR@imas.imim.es

Guillem Homet

CT Maresme

935 555 554

guillemhomet@comb.es

direccio-medica@ctm-salutmental.com

Alfons Icart

F. Orienta

936 384 364

a.icart@fundacioorienta.com

Paloma Lago

FORUM

93 353 84 22

csm9bn@csm9b.com

Fernando Lana

Torribera

934628900

lanam@diba.es

Esther Lobo

SJD,SSM

936406350 ext 2281

elobo@sjd-ssm.com

Teresa Marfull

FECAFAM

932721451

tmarfull@familiarsmalaltsmentals.org

Joan de Pablo

Clínic

932275400 ext 2063

jdepablo@clinic.ub.es

Roser Perez Simó

 

647 465 247

5509rps@comb.es

Jordi Quilez

SJD,SSM

93.319.63.04

csmciutatvella@sjd-ssm.com

Mª José Sánchez

EAP S.Gervasi

93 259 44 10/11

mjsanchez@perevirgili.catsalut.net

Tina Ureña

CPB

934 584 707

tinaure@cpbssm.org

Joan Vegué

CPB

934 592 492

jvegue@cpbssm.org

Marcel Ventura

CT Maresme

937 938 006

venturam@ctm-salutmental.com


 
 
 
 

6.2-Documents de treball

 

 
 
 
 

Comparteix: Facebook Twitter Delicious
Avís legal | Accessibilitat | Sobre gencat | © Generalitat de Catalunya